Dokument Cyfrowo

Cyfrowa kolekcja polskiego dokumentu online.

W ramach projektu Dokument Cyfrowo, digitalizowane są najcenniejsze dzieła polskiej szkoły dokumentu. Dzięki temu, powstaje wyjątkowa cyfrowa kolekcja filmów zrealizowanych przez tak wybitnych twórców, jak Andrzej Munk, Krzysztof Kieślowski, Jan Łomnicki, Tadeusz Makarczyński, Ludwik Perski, Maria Kwiatkowska, Władysław Ślesicki, Kazimierz Karabasz, Jerzy Hoffman, Edward Skórzewski i wielu innych.
Najbardziej znaczące dzieła polskiego dokumentu, zrekonstruowane cyfrowo, stanowią istotny element edukacyjny służący nie tylko dzieciom i młodzieży, ale także wszystkim zainteresowanym.

Portal internetowy

Podstawowym medium popularyzującym zdigitalizowane arcydzieła polskiego dokumentu jest portal internetowy Dokumentcyfrowo.pl gdzie filmy zostały podzielone na 10 rożnych kategorii tematycznych m.in. takich jak: instytucja, miasto, portret czy muzyka. Portal został zintegrowany z serwisem Vimeo.com gdzie publikowane są efekty kolejnych procesów digitalizacji.

Naszym zadaniem było całościowe opracowanie wizerunku jak i stworzenie medium do publikacji zdigitalizowanych obrazów. Nasza praca obejmowała takie aspekty jak stworzenie identyfikacji wizualnej, projekt graficzny i funkcjonalny portalu wraz z jego wdrożeniem oraz projekty i produkcja materiałów drukowanych wykorzystywanych do promocji dokumentcyfrowo.pl

Portal Dokumentcyfrowo.pl to nie tylko filmy, ale także zbiór fotosów oraz artykułów – recenzji, interpretacji etc. przygotowanych przez docenionych twórców filmowych.

 

COPYWRITING – redakcja i nowe teksty

Na potrzeby portalu przygotowaliśmy nowe treści oraz zredagowaliśmy teksty dostarczone przez klienta. Wszystko po to aby stworzyć przyjazną przestrzeń, zarówno w warstwie wizualnej jak i tekstowej, do obcowania z polskim filmem dokumentalnym.

Cyfrowej rekonstrukcji w WFDiF w Warszawie, zostało już poddanych około sześćdziesięciu filmów, produkowanych od lat czterdziestych, po lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku. Znajdują się wśród nich portrety filmowe polskich miast, dokumenty obrazujące życie codzienne na wsi, portrety sportowców, artystów oraz przedstawicieli innych – często zanikających – profesji. Ciekawy jest również filmozbiór, w którym główną rolę gra muzyka. To dzięki niemu poznamy bliżej m.in. cały ten jazz, tak popularny w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Wśród zrekonstruowanych filmów znajdują się między innymi filmy Karabasza, Łozińskiego, Munka, czy Ślesickiego. Filmy te składają się na bogatą historię polskiej szkoły dokumentu

Identyfikacja wizualna i materiały promocyjne

Oprócz prac związanych z projektem i wdrożeniem portalu internetowego opracowaliśmy system identyfikacji wizualnej Dokument Cyfrowo wraz z projektem, opracowaniem treści i drukiem materiałów promocyjnych takich jak plakaty, rollupy, foldery czy ulotki.