ENVINET

czyli innowacyjny eko-outsorcing online firmy Envieco

ENVINET

czyli innowacyjny eko-outsorcing online firmy Envieco

Firma Envieco specjalizująca się w usługach eko-outsourcingowych postawiła przed nami następujące zadanie – wsparcie działań firmy we wprowadzeniu na rynek nowej marki produktu ENVINET.

Envinet to innowacyjna aplikacja skupiająca w sposób uporządkowany wszelkie informacje na temat zobowiązań środowiskowych przedsiębiorców i ich firm.

Za pomocą aplikacji firma z dowolnej branży może zrealizować wszystkie wymagane od niej prawnie zobowiązania z zakresu ochrony środowiska. Od ewidencji odpadów, audytów środowiskowych po raporty KOBiZE. Może teraz zrobić to wszystko online.

Branding

Logotyp

Na potrzeby nowej marki stworzyliśmy logotyp dynamiczny i jednocześnie sformalizowany o zamkniętej formie sygnetu. Znak został opracowany w oparciu o obecną kolorystykę logotypu klienta – firmy Envieco. W sposób niedosłowny zawarty został w sygnecie znany wszystkim z różnych urządzeń lub aplikacji „przycisk play” kierujący odbiorcę w prawą stronę czyli do nazwy aplikacji. Dzięki temu uzyskaliśmy efekt, który odpowiadał klientowi. Logotyp dostał formę wyrazistej formy nawiązującej również do przymiotów, związanych z ekologią i środowiskiem naturalnym. Zależało nam, aby Envinet kojarzył się z mocną, silną, a jednocześnie przyjazną dla użytkownika marką. Po wnikliwej analizie i rozmowach z klientem uzyskaliśmy satysfakcjonujący wszystkich efekt.

Identyfikacja wizualna

W oparciu o dostarczoną przez klienta strategię marketingową, stworzyliśmy kompletną identyfikacją wizualną produktu, która ułatwi standaryzację oraz pomoże w uzyskaniu silnego i spójnego wizerunku. Identyfikacja jest pomocna w projektowaniu i produkcji przekonującej komunikacji.

Wykorzystana została do zaprojektowanych przez nas między innymi podstawowych materiałów promocyjnych i marketingowych – wizytówki, ulotki i teczki ofertowe, folder, rollupy, szereg reklam prasowych i mailingi.

Ikony

Na potrzeby identyfikacji wizualnej aplikacji Envinet stworzyliśmy także blisko 40 ikon, które zostały wykorzystane między innymi na internetowej stronie one page produktu, w wewnętrznej Strefie Klienta, w poszczególnych sekwencjach infoanimacji oraz materiałach promujących aplikację. Ikony zostały wprowadzone po to, aby intuicyjnie kojarzyły się użytkownikom z poszczególnymi branżami, do których odwołuje się aplikacja i akcentowały poszczególne korzyści płynące z jej korzystania.

Zdecydowaliśmy, że przyjmą prostą i przyjazną formę graficzną, współgrającą z pozostałymi elementami identyfikacji wizualnej. Jednocześnie w sposób przejrzysty określają, eksponują i kierują użytkownika do poszczególnych elementów aplikacji i korzyści z niej płynących, którymi jest zainteresowany.

Interaktywne

Strona www – one page

Przygotowaliśmy także stronę sprzedażową one page dla aplikacji. Głównym celem strony jest zapoznanie użytkownika z usługą, możliwość zakupu poszczególnych pakietów produktu i dostęp do aplikacji Envinet. Strona w przejrzysty sposób przedstawia ogólne zagadnienia związane z obowiązkami środowiskowymi przedsiębiorców i firm oraz prezentuje cztery pakiety dostępne za pomocą aplikacji, z których mogą skorzystać zainteresowani. W tym celu opracowaliśmy koncepcję strony, zestaw makiet funkcjonalnych, tekstów i następnie ubraliśmy całość w przyjazną formę wizualną. Zależało nam, aby poszczególne sekcje strony miały atrakcyjny wygląd i żeby spajały je wspólne elementy kolorystyczne oraz graficzne. Strona jest prosta i jednocześnie agażująca. Oprócz funkcji sprzedażowej strony położyliśmy nacisk na jej funkcję informacyjną.

Tak, aby użytkownik – przedsiębiorca, przedstawiciel firmy, który znajdzie się na stronie dostał informacje na temat tego, co go może dotyczyć i jakie korzyści otrzymuje korzystając z aplikacji. Pracowaliśmy również nad kodowaniem strony www w oparciu o CMS i uruchomieniem na serwerach klienta. Poza publicznie otwartą witryną typu one page, projekty graficzne obejmowały również dostępną jedynie dla zarejestrowanych użytkowników Strefę Klienta. Interfejs aplikacji również otrzymał tożsamą z pozostałymi projektami szatę graficzną a wraz z nią wprowadziliśmy kilka korekt poprawiających użyteczność i łatwość obsługi aplikacji.

Aplikacja

Kolejnym krokiem było opracowanie strony sprzedażowej dla aplikacji, której budowa obejmowała zarówno opracowanie koncepcji, zestawu makiet funkcjonalnych, tekstów opisujących oferowaną usługę, a następnie ubranie całości w atrakcyjną formę wizualną.

Równolegle pracowaliśmy nad kodowaniem strony w oparciu o CMS i uruchomieniem na serwerach klienta. Poza publicznie otwartą witryną typu one-page, projekt obejmował również dostępną jedynie dla zarejestrowanych użytkowników Strefę Klienta.

envinet_app

Copywriting

Stworzyliśmy także przejrzyste teksty prowadzące użytkowników przez stronę one page aplikacji mając na uwadze ich rolę informacyjną i sprzedażową. Odpowiednie treści zostały także stworzone na potrzeby promujących aplikację Envinet banerów internetowych i stron typu landing page mających na celu zdobycie klienta. Odpowiednie komunikaty, slogany i hasła powstały też do serii mailngów mających rolę informacyjną i sprzedażową.

Przygotowaliśmy także szereg przystępnych tekstów odpowiadających wstępnie na podstawowe pytania i wątpliwości przedsiębiorców z każdej branży z przeznaczeniem dla dedykowanej Strefy Klienta. Oprócz tekstów na potrzeby Internetu przygotowaliśmy także serię reklam prasowych przeznaczonych do specjalistycznej prasy branżowej.

Landing Page

 

Aby skutecznie zdobyć zainteresowanie klienta przygotowaliśmy także zestaw responsywnych stron typu landing page o charakterze informacyjnym i sprzedażowym. Podobnie jak w przypadku banerów internetowych zajęliśmy się koncepcją, stworzeniem makiet funkcjonalnych, projektem graficznym, przygotowaniem treści kodowaniem i wypuszczeniem stron w gąszcz Internetu.

Bannery internetowe

 

Na potrzeby promocji aplikacji w AdWords nasz zespół przygotował również kilka serii dynamicznych bannerów promocyjnych, mających na celu skuteczne zdobycie klienta. Kompleksowo zajęliśmy się opracowaniem koncepcji, makietami funkcjonalnymi, copywritingiem, projektem graficznym, kodowaniem i uruchomieniem stworzonych stron na serwerze klienta.

Mailing

Na potrzeby kampanii mailingowej promującej aplikację Envinet wśród grupy docelowej zaprojektowaliśmy trzy rodzaje mailngów. Uwzględniliśmy zarówno grupę docelową, czas realizacji poszczególnych celów biznesowych klienta, funkcję reklamową listów, wizerunkową firmy, informacyjną i sprzedażową aplikacji.

Komunikat został tak skonstruowany, aby płynnie przechodzić wraz z każdą kolejną wysyłką od roli informacyjnej do sprzedażowej z naciskiem na poszczególne terminy wynikające ze specyfiki produktu i usługi.

Animacja 2D

W tym czasie pracowaliśmy także nad infoanimacją, która miała za zadanie w prosty sposób oddać istotę wywiązywania się firm z obowiązków środowiskowych i jednocześnie uświadomić o znaczeniu problemu samych przedsiębiorców. Wyodrębniliśmy tematycznie poszczególne treści oraz przygotowaliśmy scenariusz animacji. Zaprojektowaliśmy i zaanimowaliśmy ikony, tak, aby całość materiału była spójna z identyfikacją Envinetu, a jednocześnie prosta i sympatyczna. Następnie nagraliśmy przygotowany wcześniej tekst lektorski i zmontowaliśmy oraz udźwiękowiliśmy całość produkcji przeznaczonej na stronę Envinetu. Uzyskany ten sposób przekaz odpowiadał oczekiwaniom i celom Klienta.

Druk

Opierając się na stworzonej przez nas identyfikacji wizualnej, zajęliśmy się także zaprojektowaniem, przygotowaniem i drukiem podstawowych materiałów promocyjnych i marketingowych przedstawiających firmę Envieco i jej aplikację Envinet takich jak – wizytówki, folder, ulotki i teczki ofertowe oraz rollupy.

Presja czasu wynikająca z uwarunkowań prawnych oraz działania developerskie i marketingowe prowadzone równolegle po stronie klienta, okazały się doskonałym motorem dla przeprowadzenia efektywnego procesu projektowego i wdrożeniowego. A trudny temat obowiązków środowiskowych został przedstawiony w prosty i przystępny sposób.